4 תובנות פסיכולוגיות שעל ידם תוכלי לחזק קשרים חברתיים בעבודה וכך לקבל קידום

רוצה להיתפס כחביבה במקום העבודה? ארבע התובנות הפסיכולוגיות הללו יקדמו אותך

בני אדם הם יצורים משונים. אנחנו אוהבים להאמין שאנחנו רציונליים לחלוטין, אבל ההתנהגות שלנו והמחקרים שנעשו בנושא – מוכיחים אחרת. אנחנו מונעים לעתים קרובות על ידי האנשים, המסרים והנסיבות סביבנו. למעשה זה יכול להיות דבר טוב - הבנת המוזרויות של הפסיכולוגיה שלנו יכולה לתת לנו יתרון.

אם להיות מפורטות יותר, יש ארבע תובנות פסיכולוגיות שאת יכולה להשתמש בהן כנקודת התחלה לבניית קשרים אסטרטגיים ולאסוף רצון טוב מרחבי הרשת האנושית שמקיפה אותך.

מדוע שתרצי לעשות זאת? ובכן, כדי להתקדם, כמובן. איננו מדברות על מניפולציה, אלא על מהלכים קטנים ופשוטים לטפח קשרים מקצועיים ולהיות חביבה יותר.

 

1. התייצבי

אם את רוצה להתחבר עם מישהו, את צריכה להיות ליד אותו אדם, רצוי באותו מיקום פיזי. נשמע מובן מאליו, נכון? ואולם, מחקר מצא ששני אדם נוטים להעדיף אנשים שהם כבר ראו בעבר, גם אם לא התקיימה ביניהם אינטראקציה, על אלה שהם מעולם לא ראו. ככל שהם רואים את האנשים האלה יותר, הם מחבבים אותם יותר (זה גם עובד על חפצים, לידיעתך). המהלך המכונה "אפקט חשיפה בלבד", מציע כי על מנת ליצור חיבור על בני אדם אחרים, יש לייצר הזדמנויות להיתקל בהם.

איך לעשות את זה

היי יצירתית, אבל אל תגזימי. אם יש מישהו שאת רוצה להתחבר אתו, נסי לצאת להפסקת קפה עמו באותו הזמן, או התחילי שיחה בזמן שאתם מחכים למעלית.

מדוע זה חשוב

את לא יכולה להתחבר עם מישהו שאת לא רואה. יש הרבה דרכים להשיג היכרות עם איש-מפתח, אבל ההתייצבות המוקדמת הזאת בפניהם יכולה להגביר את החביבות שלך ולשפר את הסיכויים שלך להצליח בתקשורת עמו כאשר אתם נפגשים באופן רשמי.

 

2. מצאי את הקרקע המשותפת

בספרו  "The Best Place To Work: The Art and Science of Creating an Extraordinary Workplace", מסביר רון פרימן: "ככל שיש לנו יותר במשותף עם אחרים, כך אנו נוטים לאהוב אותם יותר". דמיון זה לא חייב להיות אמונה פילוסופית עמוקה, ואין הוא צריך להיות קשור לעבודה. ייתכן שתמצאי זאת במוזיקאי מסוים, אפליקציה, משחק - מה שלא יהיה. האפשרויות למציאת קרקע משותפת הן אינסופיות.

איך לעשות את זה?

היי כנה. אין ספק שאת יכולה למצוא לפחות נושא אחד להתחבר דרכו, וכאשר את מוצאת אותו, אל תשכחי מהו. בני את העניין המשותף שלכם בקפה או באירועים בחוץ, ומצאי דרך להשחיל את זה לתוך שיחות עתידיות.

מדוע זה חשוב?

דמיון עם עמית לעבודה עוזר ביצירת מערכת יחסים מבוססת אמון. וכאשר יש לך אמון, יש מקום לגדול ולשתף פעולה.

 

 

3. העניקי

פה נכנס לפעולה כלל ההדדיות. בספרו  "Give and Take: Why Helping Others Drives Our Success", אדם גרנט מפרט איך בטווח הארוך, אנשים "מעניקים" מתקדמים לעתים קרובות מהר יותר מאנשים ש"מתאימים את עצמם" ואנשים "לוקחים", לא מעט בזכות כך שמעשיהם הופכים אותם לחביבים בעיני אחרים.

איך לעשות את זה?

חשבי על בעיה שאת יכולה לפתור או סיוע מעשי שאת יכולה להציע למישהו עמו את רוצה להתחבר. אפילו מחווה קטנה יכולה לעבוד יפה: "קראתי לאחרונה ספר על מנהיגות, חשבתי שגם אתה תיהנה לקרוא אותו".

מדוע זה חשוב?

עם מחוות כאלה, את לא רק מוכיחה את היתרון שלך כעמיתה או שחקנית צוות, אלא ממקמת את עצמך במעמד שבו את יכולה לבקש עזרה כשאת זקוקה לה. זה חשוב, בהתחשב בכך שאף אחת לא מתקדמת לפסגה בלי תמיכה.

 

4. התנהגי כמותם

אם את באמת רוצה להגביר את החביבות שלך, מחקר של אוניברסיטת דיוק מציע שתחקי את האדם שעמו את מדברת. ממש כך – עשי מה שהם עושים, ודברי כמו שהם מדברים. כאשר את מבינה את הדינמיקה, זה יכול לגרום לך להיות יותר אהובה.

איך לעשות את זה?

המפתח כאן הוא עדינות - אם תגזימי עם המהלך, זה יכול להידרדר במהירות. אז מה כן לעשות? למשל, אם האדם השני רוכן קדימה כאשר הוא מדבר אליך, הישעני קדימה בעדינות גם כן. אל תיתפסי בניסיון להעתיק כל תנועה. את רוצה להיראות טבעית, לא מאולצת.

מדוע זה חשוב?

חיקוי הוא חלק ממה שמחבר אותנו לאחרים. הוא מסמן את היישור שלנו עם האדם שאנו מחקים. למעשה, אנשים מתנהגים במתכוון בצורה שונה מאנשים שאינם רוצים להיות קשורים אליהם.

זכרי, כי אף אחת מהגישות הללו לא פועלת כקסם. אלה, בסופו של יום, פשוט תובנות שעשויות להיות מועילות אם נעשה בהן שימוש נכון. אם את רוצה לבנות קשרים מקצועיים חזקים ולהיות נאהבת, התחילי ביחס טוב לאחרים, והשתמשי בתובנות פסיכולוגיות אלה על מנת לתת לעצמך יתרון.

 

Published by MISHTI.CO.IL - October 14th, 3:23pm - 2020-10-14T15:23:06+03:00