כך תפגיני שליטה בסביבת עבודה גברית

רבות הנשים שמגיעות למשרות בכירות ולא בכדי: הן לומדות, עובדות קשה, מפגינות כישורים ובכך מגיעות למקום שהן רוצות. במשרות אלה שכוללות בדרך כלל תפקידי מפתח, מה לעשות, נמצאים גם גברים שחולקים את אותה סביבת עבודה עם הנשים הבכירות.

אז אם גם את נמצאת בסביבת עבודה גברית ואת רוצה לעבוד בצורה הרמונית ונכונה, חשוב שתפגיני שליטה בסביבת העבודה הגברית, עם קורטוב של קור רוח. אז כיצד תעשי זאת מבלי למצמץ? קבלי כמה עצות:

 

אל תפחדי להציע ולהשפיע

כאשר את נמצאת בישיבת צוות או סיעור מוחות ויש לך רעיון מעולה, אל תפחדי להציע ולזרוק לאוויר את הרעיונות שלך. דעי שאת נמצאת בישיבה הזאת מסיבה טובה, וכי היה מאד חשוב שתהיי שם ותביעי את הרעיונות וההצעות שלך. לכן, חשוב שכאשר יש לך תובנות ורעיונות תציעי אותם ללא חשש.  

עמדי מאחורי הרעיונות שלך

אל תתנצלי גם כאשר ההצעות או הרעיונות שלך נקטלים. אם את מאמינה בקונספט מסוים, עמדי מאחוריו ואל תתקפלי כאשר מישהו מנסה לזלות אותו. חזקי את הטענות שלך במידה ואת מרגישה שאת צודקת או שאת יכולה להועיל לארגון או 'להביא את הבשורה' .

היי אסרטיבית כאשר מישהו מביע זלזול בעבודתך

רבות הנשים שחשות כי לעיתים מביעים זלול בעבודה שלהם, במעמדן, בסטטוס שלהן במקום העבודה וישנה נטייה לפנות אליהם בדרכים מקטינות. לכן חשוב לא להיכנע לכך ולהעמיד במקום אנשים שנוטים לבצע 'טעויות' שמביעות זלזול בעבודתך ובמעמדך.

אל תפחדי להתבלט

חשוב לקחת קרדיט על עבודה שאת ביצעת ולהתבלט בעת הצורך. אם ביצעת פרויקט בהצלחה, אל תפחדי להתבלט ולקחת קרדיט. קחי את ההצלחה בשתי ידיים, ובדרך אלגנטית דאגי כי הממונים עלייך ידעו שאת אחראית לביצוע הפרויקט והצלחתו.

נסי לא להיגרר לבדיחות שוביניסטיות או לשיחות על מין

אחת הבעיות המצערות שעדיין מתרחשות בסביבת עבודה הן בדיחות ושיחות בעלות אופי מיני. הוציאי את עצמך מסביבה כזאת, אל תיגררי לשיחות מסוג זה, ואם זה קורה בסביבתך – צייני כי זה לא מתאים לך ואף דווחי על כך לממונים.

צמצמי את השיחות על החיים הפרטיים שלך

אם את לא רוצה לרכוש חברים לכל החיים במקום העבודה, ואת מעוניינת רק בהתקדמות ופיתוח הקריירה שלך, התמקדי יותר בקשרי עבודה ופחות בתחומי החיים האישיים. בכך תוכלי ליצור לעצמך תדמית רצינית וראויה.

שמרי את הידע שלך ככוח לעצמך

אם יש לך ידע חשוב שאת מומחית בו, שמרי את הידע שלך לעצמך. חשוב שתמיד יהיו לך קלפים טובים בידיים שרק את יכולה לשלוף בעת הצורך.

דעי מה את שווה

אל תמעיטי בערכך אפילו לרגע! דעי כי את יכולה להגיע לכל עמדה, להפיק וליצור כל דבר, ולעמוד בהצלחה בכל פרויקט. עם זאת חשוב שתנהלי במקביל גם חיים אישיים ותדעי למתוח את הקו שהעבודה גולשת לתוכם.

שאפי קדימה כל הזמן

הציבי לעצמך מטרות. החליטי כי את כובשת מטרה מסוימת בתוך תקופת זמן ועשי מאמצים כדי לכבוש אותה. המטרות שלך יכולות להיות גדולות או קטנות, אך הכיבושים שלהן יתנו לך סיפוק ענק.

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00