שיאי הגינס הנשיים שלא הכרתן

הן חזקות, הן אמיצות, הן מוכשרות והן נכנסו לספר השיאים של גינס בשנת 2017. קבלו את הנשים שעשו את זה ובגדול עם הישגים מעוררי השראה עבור כל אישה

1. המסע הארוך ביותר לאורך אנטרקטיקה על מגלשיים

במשך שנה שלמה סטפני ג'קואל הצרפתייה חצתה את פני השטח של אנטרקטיקה הקפואה, וגמעה מרחק של 2,045 ק"מ (או 1270.7 מייל אם אתן בקטע של מייל). היא עשתה זאת ללא כל סיוע נוסף של עפיפוני רוח, כלים ממנועים או כלבים. רבים וטובים, ביניהם לא מעט גברים, ניסו לעשות זאת לפניה ולא צלחו במשימה. באחד מן הראיונות שסטפני נתנה היא סיפרה שתנאי היבשת המבודדת הם היבשים, הגבוהים, הסוערים והקרים ביותר בכדור הארץ. בקיצור, לא היה לה קלל כמו שסטטיק ובן אל אוהבים להגיד...
מאז שהקוטב הדרומי נחצה לאורכו בפעם הראשונה בשנת 1911, כ-10 חוקרים ניסו לחצות בסקי את כל רחבי אנטרקטיקה, תוך שימוש רק בכוח הזרועות והרגליים שלהם. סטפני היא אחת מן החוקרים הללו. רבים בוודאי תוהים מדוע היא החליטה לעשות טיול כזה בתנאים כה מחפירים ובמשך תקופה כה ארוכה, אבל היא מצדה התחייבה לאתגר, ולא נשברה למרות ששברה את כתפה מספר חודשים לפני תחילת המסע.
התשוקה של סטפני ללא ספק ראויה להערצה והיא למעשה סוד ההצלחה שלה במאמציה.

צפו בסרטון:

2. החזקת שיא עולמי במולטי פיטנס

ממרומי גיל 25 בלבד קיילה איצינס נכנסה לספר השיאים של גינס כבעלת ההשפעה העצומה ביותר בעולם הכושר הנשי. היא סייעה לנשים רבות להשיג ביטחון מלא ביכולות הגוף שלהן. הסופרת האוסטרלית, המאמנת האישית והיזמית הפיצה את הבשורה שלה באמצעות ספר שנקרא "מדריך ביקיני הגוף" – "Bikini Body Guide". ברב המכר מוצגת תכנית בת 12 שבועות שנועדה לעזור לנשים להשיג את המטרות שלהן לפיתוח הגוף בדרך בריאה ובטוחה.
לקיילה יש קהל עוקבות רחב והיא מהווה השראה עבור רבות ברחבי העולם. ביום למען נשים שקיים ארגון שיאי גינס השנה התאספו קיילה והעוקבות אחריה באוסטרליה כדי לשבור חמישה שיאים של השתתפות המונית בתרגילי כושר. חמשת התרגילים שבוצעו ביחד הם: קפיצת כוכבים (2,192 נשים השתתפו), ריצה במקום (2,195 נשים רצו בו זמנית), שכיבות בטן (2,005 נשים), ביצוע טפיחות (2,146 נשים) ותרגיל סקוואטים (2,201 נשים).

צפו בסרטון:

3. האישה הצעירה ביותר עם זקן מלא

הרנאם קאור מבריטניה מחזיקה בשיא גינס מעורר השראה, גם אם הוא נשמע או נראה דוחה בתחילה. כאקטיביסטית שפועלת לשינוי התודעה של אנשים לגבי דימוי גוף היא יצאה למסע יוצא דופן של הערכה עצמית לאחר שנים רבות של ביקורת על הופעתה.
בגיל 24 ו-282 ימים (כן כן, בדיוק) הרנאם שברה שיא גינס בתור האישה הצעירה ביותר עם זקן מלא. היא מאובחנת מילדותה עם תסמונת שחלות פוליציסטיות, שגורמת לשיער לצמוח על פניה כתוצאה משפע של טסטוסטרון. הרנאם הסירה בעבר את כל שערה באופן תדיר אבל החלה להרגיש מועצמת ברגע שפשוט הניחה לו לגדול וקיבלה בהבנה את גופה.
היא המשיכה לצבור הישגים בהיותה הראשונה עם זקן שהלכה על המסלול בשבוע האופנה בלונדון והשתתפה בפרויקט צילומים עולמי של הזקנים הטובים ביותר.
עם חשיבה אופטימית וחשיבה קדימה, הרנאם אמרה באחד הראיונות עמה: "מעולם לא הבנתי באמת איזה תפקיד הייתי צריכה לשחק בעולם הזה כגברת מזוקנת. ככל שחלפו השנים הבנתי שנולדתי כדי לעמוד בגאווה כאישה המקדמת ביטחון בגוף עבור שני המינים. אני נולדתי כדי להראות לעולם משהו אחר מלבד הנורמה החברתית ואני נולדתי כדי לעזור לאנשים להפוך לבטוחים ונוחים בתוך עצמם".

צפו בסרטון:

 

4. האסטרונאוטית הנשית המבוגרת ביותר

בסוף השנה שעברה, האסטרונאוטית הוותיקה פגי וויטסון, שוגרה אל החלל בגיל 56, בעודה עדיין להוטה לקחת על עצמה משימות מדעיות מורכבות. לפגי יש קריירה הרפתקנית כאסטרונאוטית אמריקאית שעובדת בנאס"א מאז 1996. לאורך הקריירה שלה פגי עשתה דוקטורט בביוכימיה ושילבה את הלימודים במחקר הרב שלה על חלל. היא מהווה דוגמה ומופת לנשים איקוניות בתחום המדע. כששוגרה לחלל היא שימשה גם כמפקדת התחנה ובכך עשתה צעד משמעותי למען נשים בחלל בתפקידי מפתח. בתום המשימה היא שברה שיא של 534 ימים בבילוי בחלל, שהם קרוב לשנה וחצי של חיים באפס כוח כבידה.

נכון שנשים כאלה גורמות לכן להגיד: וואו, שאפו עליהן? הן באמת מיוחדות... לכולנו

יש הרבה מה ללמוד מהן, אבל לפני הכול שאם יש לנו רעיון או חלום, אז רק אם נלך אתו

עד הסוף הוא יתגשם. דברים לא קורים מעצמם – אנחנו עושות אותם, בדרך המיוחדת

שלנו.

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00