7 המקצועות שהכי כדאי לך ללמוד

שוק העבודה הוא לא שוויוני כיום, אך זאת הזדמנות לא רעה למצוא את התחום שבו תוכלי להתקדם הכי מהר

שוק העבודה עובר הרבה טלטלות בשנים האחרונות. לאחרונה פורסם כי נשים משתכרות כ-30% פחות מגברים, אך הנתון המטריד הזה דווקא מייצר לא מעט הזדמנויות, אם את צעירה שבוחרת את הכיוון שלך.
בעתיד הקרוב הטכנולוגיה תעלים מהעולם לא מעט מקצועות, רובם ככולם מקצועות שנחשבים "גבריים", כמו עבודות כפיים וניהול בתחום השיווק. העובדה היותר מעודדת היא שהתחומים בהם צפוי לעלות הביקוש לכוח אדם, כמו עיצוב והיי-טק, הם תחומים בהם מחפשים עוד ועוד עובדות למען האיזון הדמוגרפי. כלומר, כיום יש במקצועות אלה ריכוז גבוה מדי של גברים והחברות עצמן מודעות לחיסרון זה ומנסות לגייס נשים במסות גבוהות יותר. במקצועות אלה פערי השכר בין גברים ונשים אינם גבוהים כמו בשאר הענפים, בעיקר כאשר אנו מדברים תפקיד שהוא יחסית בתחילת הדרך ולא עמדות מפתח בכירות.

הלבטים לגבי הלימודים הם קשים מנשוא, בעיקר כשיש כל כך הרבה אופציות כיום. אבל תני לנו לעשות לך טיפה סדר בבלאגן, עם שבעת המקצועות שהכי משתלם לך ללמוד, אם את רוצה לפתח קריירה יציבה ובטוחה בעתיד:

 

1. מדעי המחשב:

זה אולי גם המקצוע שהכי משתלם לגברים ללמוד, אבל בעקבות המיעוט של נשים בחברות היי-טק ותפקידי פיתוח הוא משתלם במיוחד לנשים. בעבודה לרוב תצטרכי לתכנת, אך תוכלי לפנות לתחומים טכנולוגיים אחרים כמו חומרה או בקרה. מקצוע משתלם שמכניס הרבה מאוד כסף.

 

2. ניהול משאבי אנוש:

כמנהלת משאבי אנוש תהיי אחראית על גיוס עובדים לחברה, ביצוע ראיונות ובניית מערך העסקה. השכר אמנם לא בשמיים, אך העבודה יחסית יציבה ולא נשקפת לה סכנה בעתיד הקרוב. באומת סטארט-אפ כמו שלנו יש אין ספור חברות שמחפשות נשים חזקות ואחראיות שינהלו את תחום משאבי האנוש של החברה. התנאים שלך יהיו תנאי היי-טק ואף אחד לא ישב לך על הראש (יתרון שאסור לזלזל בו).

 

3. עיצוב חוויית משתמש UI IX

העבודה הזאת משלבת הרבה מקצועות שנחשבו לנשיים בעבר (עיצוב ותקשורת דיגיטלית) ולכן לא מעט נשים פונות לתחום הזה. היתרון הגדול שאתן עשויות לתפוס אותו בשלב שהוא עדין מתפתח והדבר יבוא לידי ביטוי גם בקלות במציאת עבודה וגם בשכר משתלם כבר מההתחלה. מעצבי חווית אחראיים לדרך בה משתמש מרגיש כלפי המערכת, כמו נוחות השימוש, ההנאה והביצוע. ענף מעניין שלא מפסיק להתפתח

 

4. סיעוד:

כשאנחנו חושבות על להיות אחות, אנחנו בעיקר שומעות על שעות מטורפות ושכר לא משתלם. אבל יש גם לא מעט יתרונות. ראשית המקצוע הזה נמצא בדרגת סיכון נמוכה ביותר וספק אם ייעלם מהעולם ב-100 השנים הקרובות. מעבר לכך הביקוש הוא מהגבוהים במשק ולכן תמצאי בקלות עבודה, תוך שתמצאי מקצוע מספק ומתגמל נפשית. תואר שני בתחום יבטיח לך גם שכר לא רע בכלל. מתאים בעיקר לנשים שרוצות לפנות לתחומים טיפוליים.

 

5. ביולוגיה:

זה אמנם לא לכל אחת וצריכה להיות בך תשוקה למדעים, אך במחקר שנערך בארה"ב נמצא כי זהו התחום בו פערי השכר הם הנמוכים ביותר. רוב תחומי הביולוגיה מוכוונים למחקר ועבודה במעבדות בשלב שאחרי התואר, אך מכיוון שאין הרבה בוגרות בתואר זה, הביקוש למקצוע זה הוא גבוה מאוד. כיום, גם לא מעט חברות היי-טק ופארמה (תרופות) מחפשות בוגרות תארי ביולוגיה או פיזיקה.

 

6. פיזיותרפיה:

עוד מקצוע שלא ייעלם בקרוב ונכנס תחת התחום הטיפולי. התואר הוא ארוך (כ-4 שנים) ומחייב סטאז', אך בסופו ניתן למצוא עבודה שמאוד תתגמל אותך מכל הבחינות. כמובן שעבודה במרפאות או בקופות חולים הן המסלול המתבקש, אך לא מעט פונות לכיוון עצמאי במטרה להרוויח יותר כסף ולעבוד בשעות שנוחות להן.

 

7. הנדסה, תעשייה וניהול:

בתחומי ההנדסה פערי השכר הם מהגבוהים ביותר וקשה למצוא נשים בעמדות מפתח. דווקא בגלל זה כדאי ליותר נשים היום לפנות לתחום הזה, כי החברות המובילות במשק מחפשות בנרות דרכים לשלב נשים. אם אין לך תחום הנדסה מועדף שאת מכוונת אליו, תעשייה וניהול הוא תחום מתגמל מבחינת שכר ויחסית קל למצוא בו עבודה. תחת תחום זה ניתן למצוא מגוון רחב של נושאים כמו ניהול פרויקטים, מערכות מידע, רובוטיקה ועוד. זה אולי המסלול הבטוח ביותר לקריירה מבטיחה, אבל הקבלה ללימודים והתואר עצמו הם לא פשוטים בכלל.   

 

מכירה מישהי שמתלבטת מה ללמוד? שתפי איתה את הכתבה

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00