10 המקומות הטובים ביותר לעבוד רחוק מהבית

כל הזמן עובדות ואין זמן לבילויים? הגיע הזמן לעצור את זה. בזכות עבודה בפרילנס, טכנולוגיית המובייל ופלטפורמות לעבודה משותפת, יותר ויותר תיירים מספיקים לעבוד גם כשהם בנסיעות. עבור "נוודים דיגיטליים" אלה, מקום העבודה הוא העולם, והמשרד נמצא בכל פארק, ספסל, או בית קפה.

 

עידן הפרילנס

הרעיון של שילוב נסיעות עסקיות עם נסיעות לשם הנאה הוא ישן כמו העולם עצמו, אך עליית "הכלכלה השיתופית" ברשת הביאה את עולם העבודה מרחוק לעידן חדש, ולא רק לאלו שטסים במחלקת עסקים.

בהתחלה, העובדים מהסוג החדש, אשר נקראו בשמות כמו "נוודים דיגיטליים" או "עובדים אלקטרוניים" היו מקצוענים בעיקר מהתחומים האמנותיים, המדעיים והטכניים. כותבים ומחברים אשר מקישים על המקלדת בחופי תאילנד, מעצבים גרפיים שעובדים על פרויקטים אמנותיים מבית קפה באמסטרדם, או מתכנתים שכותבים קוד במהירות הבזק. כיום, יותר ויותר חברות שוכרות עובדים לעבודה מרחוק.

על-פי נתוני FORBES, כ-34% מהאוכלוסייה המועסקת בארה"ב פועלת כעובדי פרילנס, כאשר לקראת 2020 אחוז זה צפוי לעלות עד כדי 40%. מגמות דומות נצפות בכל העולם. המשבר הכלכלי של 2008, טכנולוגיות הענן והמובייל, וכן התפתחותן של רשתות חברתיות כמו FACEBOOK ו-LINKDIN – כל אלו יצרו את התנאים האידיאליים להתפתחות עידן הפרילנס.

עבודה בעננים

אם בעבר למישהו היו נדרשים שירותיו של פרילנסר, היה צורך בלא מעט קשרים וכן לעשות כמות לא מבוטלת של היכרויות חדשות ופגישות. היום, כל מה שצריך זה להירשם באחד האתרים המתמחים בכך, כמו  UPWORK, FIVERR, או כל בורסת פרילנס כזו או אחרת, אשר מאפשרת לנותני השירות להיות בקשר ישיר מכל מקום בעולם עם המזמינים.

עבודה מרחוק ופרילנס היו פופולריים בעיקר בקרב "דור המילניום". אך לאחר שהבינו שניתן גם לטייל בעולם תוך כדי עבודה, הפכה אפשרות זו לבחירתם של אנשים מכל שכבות הגיל. וזה ממש מתאים לכולם: פנסיונרים שעובדים על בניית קריירה שניה בחו"ל, סטודנטים בחופשת סמסטר, משפחות צעירות שנמצאות בהליך העתקת מגורים ואפילו סתם אנשים שמחפשים לעשות כסף בזמן נסיעות. הגבולות שבין עבודה וחשק לטייל נעשו יותר ויותר דקים.

בעוד שהיתרונות הם ברורים מאליהם (ניתן לטייל ולראות עולם מבלי להסתכן בפשיטת רגל), ישנם גם מספר חסרונות לא מבוטלים: אי-יציבות, בעיות במשיכת הרווחים והסכמי עבודה שבערך אפשר לומר שלא קיימים כאשר עובדים בפרילנס. האמת, שזה עוד רחוק מלהיות הכול. עניין חשוב מאוד שפעמים רבות נשכח הוא שלא תוכלו ליהנות במלוא מובן המילה מן המקום אליו אתן נוסעות כי תהיו שקועות מידי בלענות למיילים למשל. לכן חשוב לדעת לעשות חלוקת זמנים נכונה ולקחת את הזמן להכיר את הסביבה הקרובה.

מרוץ החלל

היום כמעט כל פינה בעולם יכולה להפוך למקום עבודה: לובי בית המלון, בית קפה, או אפילו ספסל בפארק. אך הסימן הברור ביותר לעליה בפופולריות של צורת העבודה הזאת הוא העלייה בחללי העבודה המשותפים. חללים אלו מיועדים לאנשים שאוהבים את הנוחות שמאפשר משרד, יחד עם גישה בלתי-מוגבלת ל-WIFI, מדפסות וכמובן קפה בחינם.

החללים המשותפים מאפשרים לעובדי פרילנס להתדיין עם אנשים שבעיקר חושבים כמוהם. לרוב מוצעים מנויים לתקופות של יום, חודש, או שנה, שמקנים זכות לשימוש בשולחן או פינות עבודה. רשתות חללי עבודה משותפים, כדוגמת COPASS או WEWORK, גדלות ומתרחבות במהירות הבזק וחללי עבודה משותפים חדשים מופיעים בערים בכל העולם.

בין "הנקודות החמות" נמנים בתי מחסה להיפסטרים כמו בניו-יורק, לונדון, ברלין ואמסטרדם, אך חללי העבודה המשותפים הפכו לפופולריים גם בקרב יעדים תיירותיים מסורתיים. בשל רמת חיים נמוכה, בתי ספר בינלאומיים זולים וקהילות מסבירות-פנים לזרים, הפכו אובוד שבבאלי או מדיין שבקולומביה ליעד מועדף על עובדי פרילנס. צ’אנג מאי שבתאילנד, אשר יותר ידועה במקדשים המרהיבים שלה, מהווה גם כן מרכז מתפתח של "תיירים עובדים" הודות לאקלים הנוח והשירותים שמותאמים ל"פאראנג" (אזרחים אירופאים).

פרילנסרית יקרה, הבאנו לך את 10 מרחבי העבודה הטובים ביותר בעולם

1. Betahaus, ברלין, גרמניה.

בית קפה וחלל עבודה משותף. 

www.betahaus.com/berlin

2. Urban Place, תל אביב, ישראל

נמצא בלב המדינה סמוך בשדרת רוטשילד הירוקה. כערך מוסף, יש גם נוף יפה של הים התיכון.

www.urbanplace.me

3. Punspace, צ’אנג מאי, תאילנד

ישנם שני מרחבי עבודה משותפים, אחד באזור נימאן, ואחד על-יד שערי טאיפיי, והוא מאפשר גישה לנשנושים, קפה, ואינטרנט 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

http://www.punspace.com/

4. Laptop, פריז, צרפת

משרדים וחדרי ישיבות נוחים הממוקמים במבנה משוקם מן המאה ה-19.

www.lelaptop.com/en

5. The Farm, ניו-יורק, ארה"ב

ממוקם בסוהו וכולל את כל השירותים החיוניים. אפילו בית עץ יש שם.

www.thefarmsoho.com

6. Cowo | 360, רומא, איטליה

חלל עבודה משותף בהיר, מודרני ומרווח. ממוקם בחלק הצפון-מזרחי רומא.

www.workitout.it

7. Kindred Studios, מלבורן, אוסטרליה

לא רק מרחב עבודה משותף, אלא גם אולפנים, בר ושיעורי יוגה.

www.kindredstudios.com.au

8. Thinking Hut, אמסטרדם, הולנד

מרחב עבודה משותף הממוקם בבניין משוקם שעוד שימש כאורווה בשנת 1912.

www.thethinkinghut.com

9. Hubud, אובוד, באלי

מחרב עבודה משותף במרכז התיירותי התוסס של אובוד, מקושט בבמבוק מלאכותי ומשקיף אל שדות האורז.

www.hubud.org

10. Ondas, מדיין, קולומביה

בית קפה, מרחב עבודה משותף ובית ספר ללימוד ספרדית – הכול תחת קורת גג אחת.

www.ondasmedellin.com/coworking

 

Published by MISHTI.CO.IL - July 3rd, 12:59pm - 2020-07-03T12:59:57+03:00